Rozmiar: 18448 bajtów

Recenzja ebooka "Ja - czyli jak zmienić siebie"

JA - czyli jak zmienić siebie - Tadeusz Niwiński

Ja - Tadeusz Niwiński

Do tej pory sprzedało się już 50 tysięcy egzemplarzy!

Przed Tobą książka, która już 18 lat zmienia myślenie Polaków.

To jest jedna z tych książek, które zmienią Twoje życie, jeśli tylko na to pozwolisz.

Dzisiaj masz okazję przeczytać pierwszą polską publikacją na tematy motywacyjne, która to przez 18 lat nie straciła nic na wartości. Napisał ją Polak dla Polaków, w oparciu o polskie realia!

O autorze:

Jest uczniem m.in. Nathaniela Brandena i Briana Tracy'ego. Pisze o sukcesie życiowym. W 1993 napisał książkę dla ludzi, którzy chcą od życia coś więcej. Zadawający pytania typu: „Po co żyję”, Dlaczego właśnie mi się nie wiedzie” znaleźli na nie odpowiedzi w tej książce. Osoby, które przeczytały tą publikację odkryli w sobie ukryte nieograniczone możliwości.

Niwiński jest jednym z pierwszych propagatorów wiedzy o sukcesie życiowym w Polsce. Jest autorem książek, takich jak: "JA", "TY", "MY", "Elementarz życia", "Kluby sukcesu TeTa w XXI wieku". Wiedzę na temat szczęśliwego, mądrego i spełnionego życia zebrał pod hasłem System TeTa.

Tadeusz Niwiński zaczął prowadzić warsztaty i kursy w Polsce w 1992 r. Kursy Systemu TeTa są jednym z najodpowiedniejszych sposobów popularyzowania wiedzy o samorozwoju. Nie stanowią terapii, ale skuteczną formę inspiracji do zastanowienia się nad własnym życiem, do podjęcia działań w kierunku samorozwoju i poprawy jakości własnego życia. Są okazją do niezwykłych przeżyć w atmosferze ciepła i otwartości. Uczą odpowiedzialności za swoje życie.

Autor o sobie:

"Życie jest dla mnie fascynującą przygodą i nie wyobrażam sobie, aby można było marnować taką okazję. Jak do tej pory nie darowałem życiu w zdobywaniu tego, co najlepsze: umiałem znaleźć cudowną kobietę na świecie na partnerkę, mam z nią dwoje wspaniałych dzieci i od niedawna najpiękniejsze na świecie wnuki, umiem kochać i być kochanym, znam mnóstwo wspaniałych ludzi i kontakt z nimi sprawia mi przyjemność, umiem myśleć logicznie i myślenie sprawia mi radość, zawodowo robiłem zawsze to, co lubię, i wiem, co jeszcze chcę osiągnąć, mieszkam w najwspanialszym miejscu na świecie, jestem niezależny pod wieloma względami, nie boję się marzyć i wiem, czego chcę".

Jedyną niezmienną rzeczą na świecie są ciągłe zmiany. Dobrze jest nie bać się zmian. Czasami trzeba wszystko zacząć od nowa.

Niejednokrotnie przechodziłem już zmiany w życiu, np. wyjazd z Polski i rozpoczęcie nowego życia w Kanadzie, przeprowadzka z Fort McMurray do Vancouver, osiedlenie się na Hawajach - to tylko zmiany miejsca pobytu, nie mówiąc o zmianach „czterech p”, czyli: pracy, planów, przyjaciół i przekonań. Zmiany przynoszą zawsze coś nowego. Coś się traci - przynajmniej tak nam się wydaje - i coś się zyskuje. Powinniśmy dostrzegać przede wszystkim te dobre i koncentrować się na tym, jak wykorzystać nowe możliwości.

Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia i od Ciebie zależy, co z nim zrobisz.

"Człowiek - to brzmi dumnie"

Należymy do gatunku, który władczo panuje na Ziemi, potrafiąc tworzyć najwspanialsze dzieła i jednocześnie popełniać najohydniejsze zbrodnie.

Nasz umysł był od dzieciństwa programowany przez rodziców, szkołę i otoczenie, najczęściej dyletantów, którzy sami nie wiedzieli, co robią. Pamiętasz, jak buntowałeś się i demaskowałeś te „prawa” i „zasady”, które często były sprzeczne ze sobą? Twój delikatny umysł był gwałcony tak często i skutecznie, że z wolna zacząłeś myśleć, że na tym polega życie i przestałeś wierzyć w swoje możliwości.

Nadszedł czas powiedzieć NIE programom w Twoim umyśle, które nie pozwalają Ci się w pełni rozwinąć i doświadczyć życia takim, jakie ono naprawdę jest.

Nie ulega dzisiaj najmniejszej wątpliwości, że każdy z nas ma w sobie olbrzymi potencjał, który drzemie jak wielki dżin uwięziony w butelce. Każdy człowiek ma unikatowe zdolności, jak gdyby rodził się w celu spełnienia swojej specjalnej misji na Ziemi. Są tacy, którzy dokładnie wiedzą, co to jest i jak iść za głosem powołania. Ci ludzie osiągają wiele i nawet wydaje się, że przychodzi im to bez trudu.

Większość z nas jednak idzie przez życie, nie pozwalając rozwinąć się swoim talentom. Są przy tym przekonani, że ta niemoc to obiektywna prawda o życiu. Kończą życie, nie zdając sobie sprawy ze zmarnowanej szansy i olbrzymi potencjał rozkłada się razem z gnijącym w grobie ciałem. Nie przypadkiem tutaj jesteś. Dla Ciebie też nadszedł czas, żeby zmienić swoje życie na lepsze.

Nie myśl przy tym, że jeśli Tobie będzie lepiej, to ktoś inny musi stracić. Nie będzie to niczyim kosztem. Przeciwnie, jeśli Tobie będzie lepiej, innym będzie lepiej z Tobą. Nikt na tym nic nie traci. Możliwości dla wszystkich są nieograniczone!

Pamiętaj, że Twój świat może zmienić się na lepsze bez zmiany świata zewnętrznego. Nie musisz czekać, aż inni się zmienią, żeby być szczęśliwym już dzisiaj.

Dla wielu osób „JA” jest przeżyciem, czy nawet rewolucją w myśleniu o sobie. Pomaga odnaleźć swoje miejsce w świecie, zrozumieć prawa nim rządzące, niszczy schematy i programy, według których żyjemy, uwalnia potencjał i inspiruje. Żywiołowo reagują na nią zarówno osoby młode, które dziękują autorowi za to, że otworzył im oczy, a także osoby starsze, które chciałyby, aby lektura ta wpadła im w ręce, gdy robili pierwsze nieudolne kroki w dorosłe życie.

Książka „JA” znalazła się na Złotej Liście książek polecanych w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Poznaj opinie czytelników:

Największym atutem tej publikacji jest jej czynnik inspirujący. Pobudza ona do zadawania sobie pytań, do sięgania w nieznane lub zapomniane zakamarki własnego JA, do wyzwalania drzemiących w każdym z nas „ukrytych rezerw”. Józef Sadowski

Każda strona przynosi zaskakujące odkrycia opisane niezwykle jasno i prosto. Każda część książki jest swego rodzaju małą rewolucją, która niszczy bezmyślne schematy, według których żyjemy i jakie nam zaprogramowano. W efekcie po przeczytaniu Pana publikacji po prostu budzimy się ze snu, w którym dotąd trwaliśmy. Andrzej Szlesak

Informacje zawarte w tej książce oparte są na niezliczonych badaniach psychologicznych, które sprowadzają się do kilku zadziwiająco prostych i zgodnych zasad. Czytaj ją z otwartym umysłem i nie odrzucaj niczego, co z początku wydawać się może niezrozumiałe. Nie przyjmuj też niczego na słowo.

Publikacja „JA” Tadeusza Niwińskiego polecana jest jako lektura obowiązkowa przez wielu uznanych nauczycieli rozwoju osobistego (między innymi przez Iwonę Majewską-Opiełko). Od kilkunastu lat książka utrzymuje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom (grupa wiekowa powyżej 12 lat).

Niech ta książka będzie dla Ciebie przewodnikiem w fascynującej przygodzie, jaką jest przejęcie całkowitej kontroli nad swoim życiem.

Pobierz ebooka

Linki do artykułów

artykuły | dzieci szczęścia | uwolnij pewność siebie | dzisiaj awans, jutro podwyżka | bogać się kiedy śpisz | gotowa na sukces | pozytywny egoista | podstawy pisania przekonywujących tekstów | nie ogarniam | łatwa trudność zrozumienia | pierwszy milion | ja - czyli jak zmienić siebie | ty tu rządzisz

© copyright 2010 - 2012 - ebookmedia.eu - Design downloaded from Free Templates - your source for free web templates